Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Jako by dubajské metropoli nestačilo, že už se dávno pyšní nejvyšší budovou na světě. Tamní architekti začali projektovat nový nejvyšší bod.

Ačkoli se město v současné době pyšní dechberoucí dominantou Burj Khalifa, není to zřejmě tamním architektům dost. Proto začali pracovat na plánech nové, ještě vyšší a svým stylem a vzezřením ještě více uchvacující budovy, která se bude nacházet v přístavní části zátoky Dubai Creek. Až bude stavba v roce 2020 dokončena, stane se novou nejvyšší budovou na světě.

« REKLAMA »

Zajímavé je prozatím třeba to, že architekti doposud nevědí, jak přesně vysoká nová dominanta Dubaje bude. Zatím tedy víme pouze to, že budova bude vyšší než 2 700 stop, tedy přibližně 828 metrů, což je výška současného nejvyššího mrakodrapu Burj Khalifa.

Ještě vyšší a ještě impozantnější

Konstrukce budovy vyjde stavitele přibližně na bilion dolarů a práce na novém mrakodrapu by měly být dokončeny v roce 2020. Budova by pak měla být slavnostně otevřena u příležitosti výstavy Expo 2020, které se Spojené arabské emiráty zhostí. Je jen třešničkou na dortu, že samotná výstava má být pro rok 2020 koncipována ve stylu spojování myšlenek a vytváření budoucnosti.

Za celým monumentálním a ohromujícím projektem stojí architekt Santiago Calatrava Valls, který vytvářel například železniční stanici u newyorského World Trade Center. Až bude nová dominanta Dubaje dokončena, budou si moci návštěvníci naplno užít třísetšedesátistupňový výhled z vyhlídkové plošiny, která jim poskytne vskutku impozantní panoramatický pohled na celé město.

worlds-new-tallest-building-dubai-1worlds-new-tallest-building-dubai-2worlds-new-tallest-building-dubai-3worlds-new-tallest-building-dubai-4worlds-new-tallest-building-dubai-5worlds-new-tallest-building-dubai-6

Zdroj: BoredPanda

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »