Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Alespoň takový dojem vzbudily první dva díly a podle nich se zdá, že tvůrci se rozhodli pro rovnici: nová série = nový začátek. Totiž…Zdroj: sho.com

Poslední 3 roky jsme mohli sledovat hlavní dvojici, která se pokouší o sexuální osvětu. Velice uzavřený podivín doktor Masters a jeho pomocnice/spolupracovnice Virginie jsou sexuální výzkumníci, kteří se snaží řešit cizí problémy v ložnici. V pořádku, asi nic šokujícího. Děj se ale odehrává v 60. až 70. letech minulého století, takže jejich cesta k úspěchu není jednoduchá ani přímá. Samozřejmě v seriálu nechybí ani milostné pletky, které (jako obvykle) nic neulehčují. Snad jste si nemysleli, že při takové práci udrží tahle dvojice vztah pouze na profesionální úrovni?

« REKLAMA »

Bill Masters (ten uzavřený podivín – a to jsem použila hodně jemné spojení) je opravdu prazvláštní člověk. Hraje ho Michael Sheen (sága Twilight) a hraje ho pekelně dobře. Jeho kolegyně Virginie (Lizzy Caplan – Podfukáři 2) taky do společnosti úplně nezapadá. Má 2 děti, žádného manžela a touží po kariéře. Jejím problémem je, že toho chce příliš mnoho. Její nevyrovnanost a neustálá nespokojenost, ve 4. sérii ještě výraznější, ji postupně mění, a to se odráží i na divácké oblíbenosti. Zatímco na začátku naše srdce hořelo pro Virginii a hlava nebrala Billa Masterse, ve 4. sérii, respektive už na konci 3., se to otáčí. Více prostoru teď dostává i Billova manželka (překvapení!) Lizzy. Ta se poslední 3 řady usilovně hledala. Od manželky – puťky přes milenku až k… feministce? Tohle téma bude zřejmě v nové sérii hodně silné a Virginiina věta: „Musí žena pořád dokazovat svoje schopnosti?“ to dokazuje.

Zdroj: sho.comA teď zpátky k tomu Totiž. Minulá série skončila pomyslnou explozí, takže teď si Bill, Virginie i Lizzy musí posbírat své zbytečky a dát se do pořádku. Nezbývá jim nic jiného, než začít od začátku.

Oproti starším řadám zejména 1. díl nové série působí trochu těžkopádně a zpomaleně, ale nebojte, 2. „hodinovka“ je mnohem lepší. Míň se mluví, víc se koná.

Takže jestli seriál Masters of Sex ještě nesledujete a máte rádi určitou dávku kontroverze, jen do toho! Ale začněte od 1. série…

Foto: Showtime

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »