Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Jaké chování si odpustit, abyste nedráždili bosou nohou zákony cizích zemí.

Vzpomínáte na Samanthu ze Sexu ve městě a její incident na pláži v exotickém Abú Dhabí, po kterém všechny čtyři hlavní představitelky musely zemi opustit? A to ještě neznáte tyhle bizarní předpisy, za které vás pokárají, než stihnete říct famfrpál.

« REKLAMA »

Itálie

Taky rádi občas holubům uzmete kousek rohlíku nebo nějakého jídla? Nebo se kolem vás pravidelně slétávají, protože neumíte jíst jinak, než s drobky posetými všude kolem? Na hlavním náměstí v Benátkách, přesněji svatého Marka, na jejich krmení zapomeňte. Jak nelogické vám to přijde, má to své opodstatnění. Drábky a trus těchhle opeřenců, kteří tady míří za jasným lupem, ničí historické budovy a jejich zdivo.

Zaskočilo vám po přečtení titulku? Jsme snad v zemi krále Miroslava, kde je zakázán zpěv? Zakážou nám za chvíli jako v Šíleně smutné princezně i smích? Nic není tak černé, jak vypadá. Pozor si musíte v Římě dávat jen ve skupině tří a více lidí. Takže před srdceryvným vystoupením některého songu z Mamma Mii to radši zvažte.

pexels-photo-106109

Německo

O vysokorychlostních dálnicích v Německu už nejspíše víte. Ale doneslo se k vám, že tady nesmíte za žádných okolností zastavit? Za žádných. Dokonce ani když neodhadnete vzdálenost k další benzínce a zůstanete někde nečekaně trčet. Takže kanistry s poslední záchranou radši s sebou.

Španělsko

Po dni stráveném na pláži naskočit v žabkách do auta a odfrčet do svého přepychového apartmánu? Ouha! Nic takového tady nikomu neprojde. Noha v těchto plážových botách příliš nedrží a v riskantní situaci je nutné mít pedály pevně pod kontrolou.

Plivat není slušné a v Barceloně dokonce zakázané! Lidi, radši prostě neplivejte nikde.

accessories-84528_1920

Řecko

Podobně jako v Itálii i Řecké památky mají svého zarytého nepřítele. Místo zvířat jsou to ale ženské podpatky. Nejenom, že při procházení města a historických částí budete mít milion puchýřů a rozbolavělé nohy. Ale za ta léta stáda paniček s vysokými boty vydolují do památek spoustu neodstranitelných důlků.

Spojené arabské emiráty

Ramadán je pro nás Čechy cizím svátkem. Pokud ale plánujete navštívit zemi, kde ho pravidelně dodržují, radši sklopte uši a jděte s davem. Jinak vás čeká pokuta a v ojedinělých případech dokonce i vězení. A co tedy dodržovat? V tomto měsíci je zakázáno jíst a pít na veřejných místech. V hotelech a podobných zařízeních pro turisty ale určitě najdete nějakou zašívárnu, kde nikoho nevyprovokujete. Neměli byste také kouřit, žvýkat a nosit nevhodné, vyzývavé oblečení. Letos máme tuhle událost naštěstí za sebou (Ramadán začal 7. června a skončil 6. července). Do příštích let si ho ale pro jistotu ohlídejte.

pexels-photo-28567

Portugalsko

Zákaz čůraní do moře! Těžko říct, jak strážci zákona tenhle prohřešek hlídají, ale doporučujeme neriskovat.

Spojené království

V každém z nás je trochu rebelství a punk rockového nezbednictví. Pokud vás ve Spojeném království nachytají, jak lepíte poštovní známku královny vzhůru nohama, jde všechna jejich klidnost a konzervativnost stranou!

Elizabeth_II_greets_NASA_GSFC_employees,_May_8,_2007_edit

Kanada

V České republice jsme si už odvykli na měnu, která má tolik malých „šušňů“. Když přijedeme do zemí s eurem nebo jinou měnou, nadouvají se naše peněženky jako pokladnice dávných králů. Až budete platit v Kanadě, dávejte pozor. Tady jsou na přepočítávání drobňásků natolik alergičtí, že z placení více než 25 penny udělali nelegální přestupek.

Dánsko

Obličej Yody, Halloweenský převlek a další kostýmy do kufru rozhodně nervěte. Nevíme proč, ale v téhle zemi na severu Evropy v nich stejně nebudete moci vyjít.

Zdroj: www.budgettravel.com

Foto: Pexels, Wikimedia

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »