Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Se svým nekonečným pískem, opevněnými rybářskými přístavy, oázou zeleně a pohořím Atlas jako strážcem v pozadí, Maroko patří k nejkrásnějším světovým destinacím vůbec.

Pobřeží i vnitrozemí nabízí nepřeberné množství turistických atrakcí, které by byla škoda nenavštívit. Prohlédněte si panovnická města Fás, Meknez a Marakéš, která představují nejlepší příklady islámské architektury, a pochopíte, proč je Maroko excelentní destinací pro všechny cestovatele.

« REKLAMA »

Maročané jsou známí svou pohostinností. Potkáte spoustu přátelských lidí, kteří vaše cestování učiní příjemnějším a jednodušším. Na jaře hraje země nekonečnou zelení, období Ramadánu je zase zajímavým časem na návštěvu, mějte ale na paměti, že spousta restaurací a kaváren bude během dne zavřených. Pokud vám místní nabídne mátový čaj, posaďte se a užijte si ho. Mátový čaj je symbolem pohostinnosti této země a je drzostí ho odmítnout.

Morocco-a-Dream-Destination-19

Tanger, město na severu země u Gibraltarského průlivu, je startovním bodem pro všechny zahraniční cestovatele. První dojem. Brzy vás ale vítr zavane podél Atlantského pobřeží do kosmopolitní a známé Casablanky a rybářských měst Asalih a Essaouira. Již zmíněná města Marakéš, Fáz a Meknes jsou po dekády spolehlivými magnety na turisty. Starověké, úzké uličky ukrývají magická překvapení za každým rohem.

Maroko vás okouzlí, má to v povaze. Nevěříte? Podívejte se na následující fotografie a začněte plánovat svou další dovolenou.

Morocco-a-Dream-Destination-20Morocco-a-Dream-Destination-18Morocco-a-Dream-Destination-16Morocco-a-Dream-Destination-15Morocco-a-Dream-Destination-14Morocco-a-Dream-Destination-13Morocco-a-Dream-Destination-12Morocco-a-Dream-Destination-11Morocco-a-Dream-Destination-10Morocco-a-Dream-Destination-8Morocco-a-Dream-Destination-7Morocco-a-Dream-Destination-6Morocco-a-Dream-Destination-5Morocco-a-Dream-Destination-4Morocco-a-Dream-Destination-3m

Zdroj: Amongraf

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »