Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Poněkud prekérní problém musí řešit americká spermobanka. Svým klientům totiž poskytla spermie, které patřily zločinci.

Vskutku problém hodný Ameriky, chtělo by se říct. Spermobanka v americkém státě Georgia totiž nabízela klientům pod číselným kódem 9623 sperma dárce, který podle všeho vykazoval naprosto ideální vlastnosti.

« REKLAMA »

Vždyť kdo by nechtěl svému dítku předat genetický materiál pohledného, zdravého muže s IQ Alberta Einsteina a vysokoškolským diplomem z neurologie. Po dárci snů sáhlo celkem 26 amerických, kanadských a britských párů, kterým se celkem narodilo 36 dětí.

sperm-956480_1920

Jenže ejhle! Rodiny se kvůli administrativní chybě dozvěděly totožnost dárce, kterým je devětatřicetiletý Chris Aggeles. Prozrazení totožnosti dárce by samo o sobě ještě tolik nevadilo, kdyby se zároveň nejednalo o muže, který má hned několik záznamů v trestním rejstříku a soudní dokumenty navíc naznačují podle listu The Times také psychickou chorobu.

Pokud Aggeles právě neseděl ve vězení za novou loupež, pracoval sporadicky v restauraci připravující steaky, anebo v pizzerii.

fingerprint-150159_1280

Spermobanka se nyní může připravit na sérii žalob; první z nich už podala matka šestiletého syna z kanadského Ontaria. Viní spermobanku, že chybně uvedla charakteristiku, zdravotní stav i kvality dárce. Nejvíc ji vyděsila skutečnost, že podle soudních dokumentů je „biologický otec jejího dítěte schizofrenik, což je genetické a dědičné“, uvádí žena v žalobě, kterou podala v USA i v Kanadě.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »