Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Zimní plesová sezóna nabývá na stále větší popularitě. Pořadatelé plesů sázejí na tematické zaměření, ale i na luxus. Na začátku každého roku se jen na různých místech v Praze koná každý týden několik plesů velkými akcemi typu Ples v Opeře začínaje a absolvenstkými plesy univerzit konče.

Oblíbené jsou také například plesy sportovní klubů a spolků nebo maturitní plesy středních škol, vlastní plesy pořádají také některé pražské městské části a sály je zapotřebí rezervovat s měsíčním, někdy i ročním předstihem. Vyplývá to ze zjištění ČTK.

« REKLAMA »

„Novým trendem je poskytovat hostům co nejvíce služeb, stavět na luxusu, za který si host rád připlatí, pokud dostane něco navíc. Už to není jenom o tom jít si zatancovat,“ řekla ČTK ředitelka Plesu v Opeře Zuzana Vinzens.

Někteří pořadatelé volí různá tematická zaměření plesů nebo zvou atraktivní hosty, kteří zpestří program akce. Například letošní Ples v Opeře se ponese v duchu britské monarchie, k Velké Británii jakožto symbolu aristokratické společnosti bude odkazovat designové pojetí plesu, ale také catering a doprovodný umělecký program. Ples Crystal Ball v Clam-Gallasově paláci, kde jsou povinné historické kostýmy, se uskuteční v duchu baroka. Na Plese v Rudolfinu zase vystoupí B Side Band Josefa Buchty se zpěvákem Vojtěchem Dykem.

interior-710042__340

Ceny lístků se odvíjejí podle druhu sálu a nabízeného programu. Běžná cena se pohybuje od 150 do 1000 korun. Nejdražší vstupenka přijde hosta Plesu v Rudolfinu na 14 tisíc korun. Jejího majitele do Rudolfina odveze limuzína, dostane osobního číšníka jen pro svůj stůl a s šampaňským se nebude muset omezovat. Čtvrtina stolů byla rezervována během pár dnů po otevření předprodeje.

Velký zájem je také o vstupenky na Ples v Opeře v cenách od 3500 korun až po 120 tisíc korun, které zájemce zaplatí za lóži s obsluhou a občerstvením pro šest až osm lidí. „Letos jsme po pěti letech zdražili nejlevnější vstupenky o 1000 korun. Dostali jsme se totiž kvůli zdražení služeb do fáze, kdy jsme je v podstatě dotovali,“ podotkla ředitelka Plesu v Opeře Vinzens.

Mezi nejvyužívanější plesové sály v Praze patří Velký sál Lucerny, palác Žofín nebo Obecní dům. Plesy se pořádají často v sálech kulturních domů. Žádané prostory je třeba rezervovat dopředu. „Maturitní plesy se rezervují většinou rok předem,“ uvedla Jarmila Grimová z Národního domu na Smíchově. V Lucerně, kde za sezonu pořádají až 70 plesů, mají některé školy podle manažera Velkého sálu Karla Šafaříka rezervace už na rok 2020.

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay.com, Lucie Martináková

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »