Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Americká moderátorka a mediální magnátka Oprah Winfreyová koupí podíl deset procent ve firmě zaměřené na hubnutí Weight Watchers International, stane se členkou správní rady firmy a pomůže jí v propagaci. Za podíl zaplatí 43,2 milionu USD (jedna miliarda Kč), uvedla dnes společnost Weight Watchers.

Winfreyová také získá opci na koupi dalších pěti procent. S podílem 15 procent by se stala druhou největší akcionářkou firmy po investiční společnosti Invus Public Equities Advisors LLC, která na konci června vlastnila 51,5 procenta akcií Weight Watchers.

« REKLAMA »

oprah

Společnost také bude mít právo na využívání jména Winfreyové, která bude propagovat produkty, služby a programy firmy, které osobně schválí. Winfreyová se rovněž stane konzultantkou a bude pomáhat firmě s rozvojem nových produktů a programů.

Winfreyová má již mnoho let problémy se svou váhou a štítnou žlázou, kvůli kterým se spravila v roce 2008 až na váhu téměř 91 kilogramů. Je jednou z nejpopulárnějších moderátorek v USA, provozuje kabelovou síť OWN, kterou vytvořila v rámci společného podniku s Discovery Communications.

oprah2

Firma Weight Watchers vznikla v roce 1963 a poskytuje programy pro hubnutí a soukromé tréninky po internetu. Kvůli rozšíření mobilních aplikací pro hubnutí a fitness náramků jako Fitbit však počet klientů firmy v posledních letech klesá. Generální ředitel firmy Jim Chambers nyní v prohlášení dodal, že cílem firmy je rozšířit aktivity tak, aby pomáhala lidem nejen hubnout, ale vést zdravější život.

Akcie Weight Watchers od počátku letošního roku do pátečního závěru oslabily o 72,6 procenta. Po oznámení investice Winfreyové však prudce rostou a před oficiálním zahájení obchodování v USA zpevnily o téměř 48 procent, napsaly agentury AP a Reuters.

New York 19. října (ČTK)

Foto: Facebook Oprah Winfrey

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »